Ker sva z možem že kar nekaj let v stari hiši, je bilo vsakič potrebno opraviti kakšno renovacijo in dodatno vzdrževanje.
Tako so tudi prišle na vrsto toplotne črpalke in pa načini ogrevanja, ki sva si ga želela spremeniti in malce posodobiti, saj so cene že tako narastle, da sva si želela znižati tudi te stroške. Ker je bilo kar nekaj govora o toplotnih črpalkah in njihovih prednostnih, sva si mogla najprej malce razložiti in preveriti, kako se te črpalke sploh med seboj razlikujejo, saj jih je kar nekaj vrst. Sicer nama je bila geotermalna toplotna črpalka še nekako najbolj pri srcu, saj je držala neko konstanto čez vso leto. Se pravi je bila to toplotna črpalka Zemlja-voda. Ker je šlo za kar veliko hišo, smo zato potrebovali neko močnejšo varianto.
Seveda pa smo imeli to srečo, da smo ravno dve leti nazaj naredili tudi izolacijo hiše, za kar pa je tako kot za vsak način ogrevanja, tudi za toplotno črpalko zelo pomembno. Sva pa mogla vseeno preverit pri mojstrih, če bi jo lahko in pa predvsem kako, povezala na radiatorje, ali bi bilo morda bolje urediti še talno gretje, saj si je to mož že od nekdaj želel. Ker se temperature v našem kraju čez leto res močno razlikujejo, sva že v štartu rekla, da toplotna črpalka zrak-voda ne bo primerna za nas, saj bi čez zimo potrebovala ponovno kakšen dodatni vir energije za ogrevanje, saj čez zimo toplotna črpalka ne bo imela od kje črpati vira toplote. A vseeno sva bila malce zaskrbljena, da morda ne bi mogla namestiti geotermalne črpalke zaradi primernosti tal, saj sva za to mogla še podat papirje strokovnjakom, da ocenijo in preverijo.
Hkrati pa sem že sama preverjala in iskala, ali so še na voljo kakšne subvencije za toplotno črpalko in pa kakšni so pogoji. Malo sem se že zbala, ker sva si ustvarila že celi načrt, čeprav se še nisva posvetovala s strokovnjaki, zato pa sem komaj čakala naše prvo srečanje.…